Přinášíme inovativní nástroje pro učitele, které byly otestovány přímo ve výuce

V rámci projektu ACTIVE Podpora AKTIVNÍHO a odpovědného občanství ve školách jsme pro učitele středních škol připravili a otestovali nástroje a metodické podklady, jejichž cílem je poskytnout učitelům středních škol postupy pro uchopení složitých a potenciálně kontroverzních společenských témat. Včetně práce s dez(informacemi) a předsudky (biases).

Seznamte se s komplexní metodikou práce s informacemi a nástroji ACTIVE Toolkit.

Aktuálně na projekt ACTIVE navazuje s cílem rozsáhlou a robustní metodiku ještě více přiblížit učitelům a dále se specificky zaměřit na oblast sociálních médií. Ve spolupráci s univerzitou Nebrija v Madridu a dalšími partnery budou vytvořeny didaktické nástroje, které umožní učitelům uchopit problematiku sociálních médií ve výuce.

Zapojte se s námi do projektu WISEME Vhodné využívání sociálních médií k boji proti dezinformacím a falešným zprávámDo konče června 2024 realizujeme šetření mezi žáky 12-17 let a učiteli za účelem zmapovat aktuální situaci v oblasti využívání sociálních médií.

Pokud by se chtěla vaše škola zapojit, dejte nám vědět prostřednictvím kontaktního formuláře.

Díky projektu STem vzdělávací program na měření znečištění ovzduší (AIR) ve školách (STAIR) přinášíme nástroje pro rozvoj technických dovedností v rámci aktivit na měření kvality ovzduší za využití modulu Arduino.

Stáhněte si metodické podklady k pěti experimentům na měření kvality ovzduší.

V rámci probíhajícího projektu SIMUL – Podpora inovativního učení malotřídních škol prostřednictvím STEAM vzdělávání podporujeme pedagogy a studenty malotřídek posílením dovedností STEM, rozvojem digitální digitálních dovedností a znalostí o životním prostředí.

Pokud jste z malotřídní školy a chtěli byste tyto nástroje využít, dejte nám vědět prostřednictvím kontaktního formuláře.

Školám nabízíme: semináře k práci s (dez)informacemi, zapojení se do našich projektů (Erasmus+ a dalších), naše zapojení do vašich projektů, ve kterých vám pomůžeme s metodickým vedením. Budeme rádi, když nám o tom dáte vědět prostřednictvím kontaktního formuláře.